REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
NEINVER: ponad 17 000 miejsc pracy w Europie w ciągu ostatnich sześciu latartykuł
Pokaż artykuł
NEINVER: ponad 17 000 miejsc pracy w Europie w ciągu ostatnich sześciu lat
Hiszpańska spółka NEINVER w najbliższych trzech latach planuje stworzyć na europejskich rynkach kole...
[Wrocław] Inwestorzy wciąż stawiają na Wrocław. Najważniejsze inwestycje pierwszego półrocza 2016artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Inwestorzy wciąż stawiają na Wrocław. Najważniejsze inwestycje pierwszego półrocza 2016
Infor, BSH, Merck czy Accenture – to tylko niektóre ze światowych koncernów, które w pierw...
[Warszawa] Hossa na warszawskim rynku biurowym trwaartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Hossa na warszawskim rynku biurowym trwa
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield w najnowszym raporcie "Rynek biurowy w Warszawie –...
[Łódź] Łódzkie Śródmieście – dzielnica, która przyciąga mieszkańcówartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Łódzkie Śródmieście – dzielnica, która przyciąga mieszkańców
Łódź przez wielu jeszcze do niedawna uważana za mocno industrialne miasto, niewątpliwie zyskuje na a...
Śląsk Wrocław wybuduje na Nowych Żernikach wielki kompleks sportowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Śląsk Wrocław wybuduje na Nowych Żernikach wielki kompleks sportowy [WIZUALIZACJE]
Na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu powstanie nowy, wielki kompleks sportowy Wrocławskie Centrum Sp...
Google zainwestuje około 2,7 miliarda złotych w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Google zainwestuje około 2,7 miliarda złotych w Warszawie
W poniedziałek, 7 marca światowy gigant technologiczny, amerykańska firma Google poinformowała w komunikacie, że planuje zainwestowanie około 2,7 miliarda złotych w Warszawie w zakup budynków i kompleksu biurowego The Warsaw Hub zlokalizowanego na warszawskiej Woli, w którym od zeszłego roku wynajmowała przestrzeń i ulokowała centrum rozwoju technologii chmurowych.
Mirbud wybuduje dla Dino Polska dwa nowe centra dystrybucyjneartykuł
Pokaż artykuł
Mirbud wybuduje dla Dino Polska dwa nowe centra dystrybucyjne
Mirbud zawarł dwie umowy na zaprojektowanie, budowę i przekazanie do eksploatacji centrów dystrybucyjnych w m. Kaliszki, gm. Biała Piska (warmińsko-mazurskie) oraz w Janowie Lubelskim, za odpowiednio 107 mln zł netto i 102 mln zł netto, podała spółka.
W Warszawie powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie [FILMY]
W Warszawie, przy ulicy Towarowej 30 w dzielnicy Wola trwa budowa nowego hotelu Moxy Centrum, należącego do jednej z największych globalnych firm hotelarskich – sieci Marriott. Będzie jednym z największych obiektów pod marką Marriott w Europie.
Na warszawskiej Woli powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na warszawskiej Woli powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie [FILM]
W Warszawie, przy ulicy Towarowej 30 w dzielnicy Wola trwa budowa nowego hotelu Moxy Centrum, należącego do jednej z największych globalnych firm hotelarskich – sieci Marriott. Będzie jednym z największych obiektów pod marką Marriott w Europie.
Nie będzie zwolnień w kopalni węgla kamiennego Bobrek w Bytomiuartykuł
Pokaż artykuł
Nie będzie zwolnień w kopalni węgla kamiennego Bobrek w Bytomiu
Minister Przemysłu Marzena Czarnecka spotkała się w piątek 5 lipca 2024 roku z przedstawicielami wszystkich związków zawodowych działających w kopalni Bobrek, by omówić aktualną sytuację zakładu. Marzena Czarnecka potwierdziła wcześniejsze stanowisko resortu, że nikt z pracowników zakładu nie straci pracy.
W Warszawie powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie [FILM+ZDJĘCIA]
W Warszawie, przy ulicy Towarowej 30 w dzielnicy Wola trwa budowa nowego hotelu Moxy Centrum, należącego do jednej z największych globalnych firm hotelarskich – sieci Marriott. Będzie jednym z największych obiektów pod marką Marriott w Europie.
We Wrocławiu powstaje jeden z największych szpitali onkologicznych w Europie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstaje jeden z największych szpitali onkologicznych w Europie [FILM]
Największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa – Nowy Szpital Onkologiczny – rośnie w oczach. Inwestorem tego kompleksu jest Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. To największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie. Nowy szpital onkologiczny przyjmie pierwszych pacjentów w 2028 roku.
Co słychać na budowie jednego z największych szpitali onkologicznych w Europie? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie jednego z największych szpitali onkologicznych w Europie? [FILM]
Największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa – Nowy Szpital Onkologiczny – rośnie w oczach. Inwestorem tego kompleksu jest Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. To największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie. Nowy szpital onkologiczny przyjmie pierwszych pacjentów w 2028 roku.
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Budowa największej i najbardziej zrównoważonej środowiskowo fabryki przekąsek PepsiCo w miejscowości Święte pod Środą Śląską, na Dolnym Śląsku przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Na terenie budowy pracuje zespół ok. 300 osób. Minął rok od położenia kamienia węgielnego, a zakład jest w ponad 50% gotowy do oficjalnego otwarcia fabryki, które nastąpi w pierwszym półroczu 2023 r. Powołano także dyrektora zakładu.
Rynki wschodzące w Polsce na celowniku najemców i deweloperów magazynowychartykuł
Pokaż artykuł
Rynki wschodzące w Polsce na celowniku najemców i deweloperów magazynowych
Rynek magazynowy niezmiennie pozostaje w czołówce sektorów nieruchomości, będąc na celowniku zarówno deweloperów i inwestorów, jak i najemców. W 2022 roku firmy podpisały umowy najmu opiewające 6,8 mln mkw. powierzchni magazynowej, co było drugim najwyższym wynikiem w historii tego sektora. Deweloperzy poszli krok dalej, bijąc dotychczasowy rekord w ramach nowej podaży – 4,4 mln mkw. Największy udział w wolumenie oddanej do użytku powierzchni miały rynki wschodzące.
Mała skala, ale wielkie możliwości – polski rynek mieszkań na wynajem dopiero się rozkręcaartykuł
Pokaż artykuł
Mała skala, ale wielkie możliwości – polski rynek mieszkań na wynajem dopiero się rozkręca
Jeden z najszybciej rozwijających się rynków nieruchomości mieszkaniowych w Europie zwalnia i jest to spowolnienie, jakiego nie widzieliśmy od ponad dekady. Polska była do niedawna europejskim liderem. Rocznie budowaliśmy niemal sześć mieszkań na tysiąc mieszkańców. Obecnie notujemy silny spadek sprzedaży. Do połowy roku rynek deweloperski pozostawał w równowadze, jednak wkrótce wejdziemy w okres nadpodaży. W jakim kierunku zmierza więc sektor mieszkaniowy?
Masz pewność, że Twoja nazwa firmy nie łamie prawa?artykuł
Pokaż artykuł
Masz pewność, że Twoja nazwa firmy nie łamie prawa?
W swojej pracy, jako rzecznik patentowy zauważyłem, że przedsiębiorcy dość swobodnie podchodzą do wyboru nazwy firmy. Jeżeli już poświęcają temu więcej czasu, to selekcji dokonują tylko pod kątem przydatności marketingowej. Jeżeli robią weryfikację od strony prawnej, to ogranicza się ona do szybkiego poszukiwania na identyczność. Ten aspekt prawny jest notorycznie zaniedbywany, co może w perspektywie czasu generować nawet spory sądowe.
Jak pomóc zielonej energetyce? Ekspert wskazuje priorytety dla nowego rząduartykuł
Pokaż artykuł
Jak pomóc zielonej energetyce? Ekspert wskazuje priorytety dla nowego rządu
Zniesienie barier inwestycyjnych, szybsza modernizacja sieci i stworzenie instytucji strategicznej do zarządzania procesem transformacji energetycznej w całym kraju – to najważniejsze wyzwania, przed którymi, zdaniem eksperta zielonej energii Zbigniew Kinala stoi nowy polski rząd.
Polacy za ekobudownictwem, ale obawiają się wzrostu cenartykuł
Pokaż artykuł
Polacy za ekobudownictwem, ale obawiają się wzrostu cen
Przeszło 50% Polaków uważa, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Przeciwnego zdania jest blisko 23% osób. Niecałe 27% rodaków pozostaje niezdecydowanych. W pierwszej grupie dominują seniorzy, a w drugiej – najmłodsi dorośli. Według ekspertów, niechęć czy niepewność części społeczeństwa do ekobudownictwa może być reakcją na docierające do nas z Wielkiej Brytanii i Niemiec sygnały o tym, że władze tych państw mają wątpliwości w zakresie nowych wymogów klimatycznych. Wielu Polaków może też obawiać się ewentualnego wzrostu cen nieruchomości w przypadku zmiany prawa. Co ciekawe, opinie na ten temat są mocno podzielone w szeroko pojętej branży.
Grupa PGE w 2023 r. zainwestowała 3,8 mld zł w rozwój sieci dystrybucyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Grupa PGE w 2023 r. zainwestowała 3,8 mld zł w rozwój sieci dystrybucyjnych
Grupa PGE w 2023 r. zainwestowała 3,8 mld zł w modernizację i rozbudowę sieci dystrybucyjnych, rozwój sieci łączności LTE 450 i instalację Liczników Zdalnego Odczytu. Rekordowe inwestycje to gwarancja stabilnych dostaw energii elektrycznej i zwiększanie możliwości przyłączania nowych odnawialnych źródeł energii.
REKLAMA